Próbáld ki a legvidámabb swing táncot: a boogie-woogie-t. A Táncválasztón megtalálod a legjobb budapesti kezdő boogie-woogie tanfolyamokat. Csak teljesen kezdő tanfolyamok, előképzettség és táncpár nem szükséges. Kezdő boogie kurzusainkon megismerkedhetsz a vidám és játékos boogie alapokkal, a könnyen elsajátítható alapfigurákkal és kombinációkkal. Mivel a boogie-woogie azon kevés táncos egyike, ahol élő zenére táncolhatsz, ezt a tudást felhasználva már boogiezhatsz is a hazai rock'n'roll vagy swing zenekarok (pl.: a Duckers, a Black Frogs, a Pedrofon, a Filtol vagy éppen a Madarak) bulijain, vagy a rendszeres BoogieLáz boogie-bulik egyikén.
Igazán univerzális táncot keresel? Amit szinte bármilyen zenére elővehetsz? Megtaláltad! A bugit a lassú smooth-jazz-től a leggyorsabb rock and roll slágerekig használhatod köszönhetően annak, hogy van lassú és gyors változata is. A boogie egyben érzéki, csábító és szenvedélyes, ugyanakkor vidám, pattogós és lendületes. Nincs még egy olyan tánc, ami ennyi hangulatot vissza tudna adni.
Aki kezdő szinten szeretne boogie-woogie-t tanulni, bizony nehéz dolga van. Számos tánciskola honlapját kell végigbogarászni, hogy egy teljes képet kapjon az elérhető és aktuális boogie tanfolyamokról, ráadásul minden honlap egyedi felépítésű. A tánctanárokról nincs független, objektív információ (persze minden tánciskola a legjobb tanárokkal tanít), az árakat szinte képtelenség összehasonlítani. A Táncválasztón mi mindezt megtettük helyetted, és partnereink kezdő tanfolyamait tálcán kínáljuk neked, így ha értékelt, megbízható kezdő boogie táncoktatást keresel, nálunk biztosan megtalálod.
Válaszd ki a legjobb boogie értékelésű tanárt, az ideális helyszínt és időpontot, és hagyd, hogy beszippantson bugi világa.
Kövesd hagyományainkat és próbáld ki a társastánc lírikus standard és pezsgő latin táncait. Profi társastánc tanáraink célja, hogy átadják a tánc szeretetét és pozitív élmény legyen számodra a tánctanulás. Oldalunkon minden fontos információt megtalálsz kezdő társastánc tanfolyamainkról.
Tedd meg az első társastánc lépést kezdő csoportjaink keretében! Rutinos és értékelt tánctanárok vezetésével Neked is élvezetes lesz a tanulás, néhány alkalom után máris értékelhető tánctudással leszel gazdagabb.
Röviden a társastáncokról. A társastánc, mint stílus több táncot foglal magába. Az elegánsabb báli táncokat standard táncoknak hívják, melyek az angol keringő, tangó, bécsi keringő, slowfox vagy foxtrott és a quickstep. A latin táncok pont az előzőek ellentéte. A forró hangulatot tükröző latin-amerikai táncok a cha-cha-cha, szamba, rumba, paso doble és a jive / rocky.
Aki kezdő szinten szeretne társastáncot tanulni, bizony nehéz dolga van. Számos tánciskola honlapját kell végigbogarászni, hogy egy teljes képet kapjon az elérhető és aktuális társastánc tanfolyamokról, ráadásul minden honlap egyedi felépítésű. A tánctanárokról nincs független, objektív információ (persze minden tánciskola a legjobb tanárokkal tanít), az árakat szinte képtelenség összehasonlítani. A Táncválasztón mi mindezt megtettük helyetted, és partnereink kezdő tanfolyamait tálcán kínáljuk neked, így ha értékelt, megbízható kezdő társastánc táncoktatást keresel, nálunk biztosan megtalálod.
Válaszd ki a legjobb értékelésű társastánc tanárt, az ideális helyszínt és időpontot, és hagyd, hogy beszippantson társas világa.
A lindy-hop (melyet sokat tévesen swing-nek hívnak) az egyik legrégebbi swing alapú tánc. Hazánkban és nemzetközi szinten is egy pezsgő szubkultúra része lehetsz, ha részt veszel az első lindy-hop táncórádon. A kezdő lindy-hop oktatással párhuzamosan egyéb társstílusokkal is megismerkedhetsz, mint a charleston, a blues, a solo jazz vagy az electroswing. Ha szereted a szving vagy jazz zenét, ebben a stílusban biztosan megtalálod önmagad. De ha mégsem, nézz körül a többi swing alapú táncstílus (boogie-woogie, west coast swing) körül.
Kóstolj bele a lindy világába, szórakozz önfeledten és teljesedj ki benne. Ez a lindy-hop, vesd rá magad!
Aki kezdő szinten szeretne lindy-hop-ot tanulni, bizony nehéz dolga van. Számos tánciskola honlapját kell végigbogarászni, hogy egy teljes képet kapjon az elérhető és aktuális lindy tanfolyamokról, ráadásul minden honlap egyedi felépítésű. A tánctanárokról nincs független, objektív információ (persze minden tánciskola a legjobb tanárokkal tanít), az árakat szinte képtelenség összehasonlítani. A Táncválasztón mi mindezt megtettük helyetted, és partnereink kezdő tanfolyamait tálcán kínáljuk neked, így ha értékelt, megbízható kezdő lindy-hop táncoktatást keresel, nálunk biztosan megtalálod.
Válaszd ki a legjobb értékelésű lindy tanárt, az ideális helyszínt és időpontot, és hagyd, hogy beszippantson lindy-hop világa.
A rock and roll (vagy röviden rocky) az egyik legismertebb táncstílus, persze elsősorban nem a tánc, hanem a rocky zene elsöprő népszerűsége végett. A nemzetközi zenészlegendák (Bill Haley, Chuck Berry, Elvis Presley vagy éppen Jerry Lee Lewis) neveit mindenki ismeri, de szerencsére itthon sem kell szégyenkeznünk, hiszen Fenyő Miklós a Hungáriával nem egyszer felrobbantotta a színpadot.
Talán mondanunk sem kell, hogy a rocky vérpezsdítő zenéire a legjobban a rock and roll tánc illik, aminek az alapjai könnyen elsajátíthatóak tehetségtől, kortól függetlenül. A rocky egy igazi belépő szintű tánc, persze az akrobatikus figurák később is biztosítják a szükséges kihívást.
Aki kezdő szinten szeretne rocky-t tanulni, bizony nehéz dolga van. Számos tánciskola honlapját kell végigbogarászni, hogy egy teljes képet kapjon az elérhető és aktuális rock and roll tanfolyamokról, ráadásul minden honlap egyedi felépítésű. Országszerte sok helyen társastánc tanárok oktatják a rocky-t - ami alapvetően nem gond -, de ha az igazi bulis hangulatot keressük inkább olyan tanárt válasszunk, aki csak ezt a stílust tanítja. A tánctanárokról nincs független, objektív információ (persze minden tánciskola a legjobb tanárokkal tanít), az árakat szinte képtelenség összehasonlítani. A Táncválasztón mi mindezt megtettük helyetted, és partnereink kezdő tanfolyamait tálcán kínáljuk neked, így ha értékelt, megbízható kezdő rock and roll táncoktatást keresel, nálunk biztosan megtalálod.
Válaszd ki a legjobb értékelésű rocky tanárt, az ideális helyszínt és időpontot, és hagyd, hogy beszippantson rocky világa.
A West Coast Swing (röviden WCS) egy modern, kreatív, swing alapú páros tánc, amely Amerikában alakult ki, de mára Európában is egyre nagyobb a táncos közösség. Magyarországra 2007-ben tört be: korábbi boogie-woogie és salsa táncosok szerettek bele ebbe a napjaink pop slágereire is táncolható táncába. A west coast swing (vagy ahogy sokan rövidítik a westie) jelenleg is folyamatosan fejlődik, jellemzője az elaszticitás, a vezető-követő szerepek kiegyensúlyozottsága.
Mivel a zenék kifejezetten lassúak, az alapok kezdőként is könnyen elsajátíthatóak, és a rendszeres DJ-s bulikon már elvezheted is a west coast swing nyújtotta határtalan szabadságot, játékosságot. Később pedig elmélyülhetsz a west coast swing technikai mélységeiben és akár hazai pontszerző versenyeken is indulhatsz: cél az all-star kategória!
Aki kezdő szinten szeretne west coast swing-et tanulni, bizony nehéz dolga van. Számos tánciskola honlapját kell végigbogarászni, hogy egy teljes képet kapjon az elérhető és aktuális west coast swing tanfolyamokról, ráadásul minden honlap egyedi felépítésű. Budapesten sok helyen, egyre több tanár oktatja a westie-t. Van ahol egyszerre 50-60 ember tanul, és vannak családiasabb kezdő oktatások is. A tánctanárokról nincs független, objektív információ (persze minden tánciskola a legjobb tanárokkal tanít), az árakat szinte képtelenség összehasonlítani. A Táncválasztón mi mindezt megtettük helyetted, és partnereink kezdő tanfolyamait tálcán kínáljuk neked, így ha értékelt, megbízható kezdő weast coast swing táncoktatást keresel, nálunk biztosan megtalálod.
Válaszd ki a legjobb értékelésű west coast swing tanárt, az ideális helyszínt és időpontot, és hagyd, hogy beszippantson westie világa.
Ezen az oldalon gyűjtöttük össze a kezdő tánctanfolyamokat. Csak azok a kurzusok jelennek meg, amikre még teljesen kezdőként be lehet csatlakozni. Felül táncstílusra, majd ezen belül napra, egységárra és értékelésre is szűrhetsz.
Egyes kezdő táncórákra online meg is válthatod a táncbérleted.
Mivel az afrikai törzsek a dobolást, ritmikát kommunikációra is használták a puszta zenélésen kívül, a rabszolgakereskedők és a déli államok rabszolgatartói betiltották körükben a dobok használatát, úgy gondolván, hogy ezzel megakadályozhatják a szétszórt rabszolgacsoportok közötti nagy távolságú kommunikációt, így csökkentve egy összehangolt lázadás esélyét. Mivel hangszerük nem volt, a ritmika létrehozása a dobokról átkerült a lábra, ahol dobogással állították elő megszokott otthoni ritmusaikat.
A sztepp kezdeteit az 1800-as évek első felére tehetjük. Ekkor alakult ki az ír step az angol, illetve a skót clog, valamint az afroamerikai táncok mozdulatsorainak, valamint a ritmikus dobogás kombinációjából egy, már új táncnak tekinthető stílus az USA déli államaiban.
1828-ban a rabszolgáktól ellesett lépéseket, technikákat integrálták a varieté műsorokba és Thomas "Daddy" Rice kezdeményezésére létrejöttek az ún. "Minstrel show-k". Ezekben a műsorokban a fehér művészek nagyon jellegzetesen elnagyolva feketére maszkírozták magukat, meglehetősen rasszista színezetet adva ezzel a jelenségnek, de érdekes módon ez tette lehetővé, hogy végre fekete művészek is, hasonló sminket használva, felléphessenek ezekben a műsorokban. Szintén erre az évre tehető a sztepp (tap) tánc kifejezés első fennmaradt előfordulása.
Az amerikai polgárháború vége előtt gyakorlatilag nem szerepelhettek együtt fehér és fekete művészek egy előadásban. A kevés kivétel egyike Master Juba (William Henry Lane) volt, aki több táncstílusban alkotott maradandót és a sztepptörténethez az általa előadott clog változaton keresztül kapcsolódik, és sokan őt tartják a "modern sztepp apjának". Jelenleg is használunk egy olyan lépést, melyet gyakorlatilag változtatás nélkül vettünk át a clog-ból. Ez a waltz clog és ennek változatai.
A 19. század második felére a varietékben két elkülönülő stílus volt jelen, ezek egyike a gyors buck-and-wing stílus, melyet jellemzően továbbra is fatalpú cipőben táncoltak, de már feltűnt a "soft-shoe" stílus is, mely sokkal kifinomultabb, elegánsabb jelleget mutatott, nem utolsó sorban annak köszönhetően, hogy bőrtalpú cipőben adták elő. Ez az irányzat George Primrose előadásában vált híressé.
A 20. század elején mind a társadalmi berendezkedésben, mind a zenében óriási változások álltak be. A fekete művészek végre fellépési lehetőséghez jutottak, és az USA-ban kialakultak azok az óriási szórakoztató hálózatok, ahol tudásukat eljuttathatták a közönséghez. Ilyen hálózatok voltak a Keith Circuit az Orpheum Circuit a Gus Sun Time Circuit és a számunkra legfontosabb a T.O.B.A. (Theater Owners Booking Association) A TOBA-nak volt egy olyan jellemzője, mely erőteljesen megkülönböztette a többitől. Ez volt az egyetlen, ahol feketék léphettek fel, feketék számára üzemeltetett színházakban. Ezekre a helyekre fehér közönség csak és kizárólag a szombati, éjféli előadásra osonhatott be a karzatot elfoglalni.
Ebben a hálózatban tűnt fel először Bill "Bojangles" Robinson a Berry fivérek és a Shim Sham Simmy megalkotója Leonard Reed is. Miután hosszas küzdelmek után a fekete művészek megkapták az engedélyt, hogy fehér közönség előtt is felléphetnek, egy újabb korlátozást kellett elszenvedniük. Meghozták az ún. "two coloured" azaz "két színes"szabályt, hogy fekete művészek csak párban lehetnek színpadon, egyedül sohasem. Nem véletlen, hogy akkoriban a Berry Brothers, Four Covans, Reed és Bryant és ehhez hasonló duók, vagy többfős csoportok alkották a műsor gerincét. Ezt a szabályt törte meg Bill Robinson, aki az első színes táncos volt fehér közönség előtt szóló számaival.
Ugyanezen körök fehér változataiban már aktívan fellépett Fred és Adele Astaire a még gyerek Gene Kelly, Buddy és Vilma Ebsen, tehát gyakorlatilag mindenki, akiket évekkel később filmekben megcsodálhattunk. Ezek a színészek, előadók sem úgy teremtek az első filmjük készítésekor, hanem már több évtizedes varieté, vagy Broadway múlt állt mögöttük, mire kamera elé állhattak.
Ezek a varieté körök mai szemmel nézve szinte elképzelhetetlenül sok, akár több ezer színházat is tartalmazhattak, így egy-egy fellépő társulat akár több év múlva kerülhetett vissza egy olyan helyre, ahol már felléptek, még akkor is, ha naponta utaztak helyszínről helyszínre. Ennek az utazó stílusnak köszönhetjük a modern sztepp egyik alapját, a time step-eket. A táncosok ugyanis utaztak, de a zenekarok általában helybéliekből álltak. A time step-ek jelentősége abban állt, hogy egy adott produkció elején a táncosok ezzel "állították be" a zenekart a megfelelő tempóra. A time step-ek száma aztán az előadóktól függően gombamód szaporodni kezdett és jelenleg egy egész osztályt alkotnak a sztepp lépései közül.
Az alábbi térképen láthatod a fent felsorolt kezdő tanfolyamok budapesti helyszíneit. Legyen egy kezdő táncoktatás Pesten vagy Budán, egy pillanat alatt láthatod, hogy melyik esik közel a lakhelyedhez vagy éppen a munkahelyedhez. A tánctanfolyam részleteit (kivel, mikor, melyik nap) a térképjelölőkre kattintva nézheted meg.